מוצר חדש להרגעה של כלבים וחתולים – WeCalm

מוצר חדש להרגעה של כלבים וחתולים – WeCalm

ד"ר טל מאייר, וטרינר

מרפאת דוליטל לחיות מחמד, וטרינר בכפר סבא.

 

אנו שמחים לבשר על מוצר תזונתי חדש שהגיע למרפאתנו ומיועד לטפל בחרדות של כלבים וחתולים.

חרדות בכלבים וחתולים:

ישנן מספר מצבים שבהם בעלי חיים יכולים לחוות חרדה. לדוגמא, כלבים יכולים לפתח פוביות לרעשים חזקים כגון זיקוקין, רעמים, יריות וכו'. חרדות אחרות כוללות:

– חרדת הפרדה (חרדת נטישה)

– חרדת נסיעות

– חרדת ביקור אצל הווטרינר או במספרה וכו'.

כאשר חיות מחמד סובלות מחרדות ומצבי לחץ, זה יכול להיות מצער גם עבור בעל החיים וגם עבור בעליו. ישנם מספר טיפולים להקלה על חרדה ופוביות במיוחד עבור כלבים וחתולים.

דרכי טיפול בחרדות:

– תוכניות אימון התנהגותיות – ללא שימוש במוצרים ותרופות, אולם התוצאות מגוונות והתוכניות יכולות להימשך זמן רב, מה שדורש הרבה מחויבות מהבעלים

– שימוש בפרומונים – יש מחלוקת לגבי יעילותם בפועל, DAP נראה שכמוצלח ביותר, אולם השימוש בהם הוא לטווח ארוך ואינו מתאים להתפתחות חריפה של חרדה כמו למשל סופת רעמים, זיקוקים או משהו פתאומי אחר.

– ניהול תזונה – לא מתאים להתפתחות אקוטית של חרדה וההשפעות נוגדות חרדה מוגבלות. השימוש היעיל ביותר הוא בתוסף מזון של טריפטופן.

– תרופות – יכולות להיות טובות בטיפול בחרדות ( ובמקרים מסוימים בשכחה) . התרופות האופטימליות לטיפול בחרדה יהיו ממשפחת הווליום, אולם לתרופות האלה יש תופעות לוואי והשפעה על הכבד.

– תוספים טבעיים – מרכיבים טבעיים ויעילות טובה.

המוצר החדש – WeCalm הינו תוסף טבעי (הקטגוריה האחרונה) והוא שילוב מיוחד של 2 חומצות אמינו (L-Tryptophan ו- L-Theanine), יחד עם פפטזין (פפטיד המופק מבעלי חיים ימיים)  וויטמינים מקבוצה B . מרכיבים אלה מייצרים אפקט משולב על ידי ויסות ייצור הנוירוטרנסמיטרים במוח.

ניתן להשתמש WeCalm לבד או בשילוב עם טיפול התנהגותי.

המרכיבים:

L-theanine

חומצת אמינו שמסוגלת לחצות את מחסום הדם-מוח תוך 30 דקות לאחר הבליעה, החומצה עוזרת בייצור של גלי אלפא במוח. גלי אלפא קשורים למצב נפשי רגוע .

בנוסף, לחומצת אמינו זו תכונות טובות נוספות:

– הגדלת ייצור נוירוטרנסמיטר גאבא , הנוירוטרנסמיטור העיקרי הקשור למצב רגוע

– הפחתת ייצור נוראדרנלין -נוירוטרנסמיטור שנמצא ברמות גבוהות בתקופות של חרדה

– הגדלת הריכוז של סרוטונין בהיפוקמפוס וההיפותלמוס . סרוטונין גם הוא נוירוטרנסמיטור חשוב שריכוז נמוך שלו במח עלול לגרום לחרדה.

ניסויים קליניים הראו כי L-theanine הוא יעיל בהפחתת התנהגות חרדתית, והוכח שיש לו תפקיד רגולציה בתוך מערכת העצבים המרכזית אשר יכול לווסת ולמתן את תגובת מערכת העצבים המרכזית.

L-tryptophan

L-טריפטופן הוא בסיס לייצור סרוטונין – הורמון חשוב ומוליך עצבי (נוירוטרנסמיטור) המעורב בוויסות מצב רוח, התנהגות וקוגניציה. L-טריפטופן נמצא כמפחית תוקפנות בכלבים, ומפחית תגובות דחק (סטרס).

2 חומצות אמינו אלה, הן חומצת אמינו חיונית שמגיעות מהמזון. במידה ואין מספיק מהן במזון, או אם הכלב או החתול אוכלים פחות בתקופה מסויימת – רמתן בדם יורדת, וזה עלול לגרום לירידה בסינתזה ושחרור של סרוטונין במוח!

Peptazine

WeCalm– מכיל פפטיד מפורק של בע"ח ימי בשם פפטזין. לחומר זה יש תכונות בדומות לתרופות הרגעה ממשפחת הבנזודיאזפינים (ווליום לדוגמא). החומר גורם להפרשת GAMA, מפחית תחושת סטרס וחרדה.

ויטמינים מהקבוצה B

מספר ויטמינים מקבוצת B שאחראי לתחזוקה חיונית של מערכת העצבים כלולים בתוך WeCalm. אלה כוללים ויטמינים , B1, B3 , B6.

ויטמינים אלה תומכים בזמינות וייצור של מוליכים עצביים מרכזיים כגון: סרוטונין, נוראדרנלין , גאבא ודופמין.

את ה- WeCalm יש לתת ע"פ המינון המומלץ לפני משקל כשעה עד שעתיים לפני הסטרס הצפוי, או באופן קבוע פעם ביום.
ניתן להכניס אותו למזון או ישירות לפה.

לסיכום:

פוביה יכולה להתפתח במהירות בכלבים וחתולים ויש מקרים רבים שבהם החרדה הולכת ומתגברת. מצבים אלה יכולים להיות מלחיצים הן עבור הכלבים והן עבור הבעלים.

הטיפול מורכב, ישנו טיפול התנהגותי, ישנו טיפול בפרומונים, ישנו טיפול תרופתי להרגעה וישנו טיפול טבעי בתוספי מזון. טיפול זה הינו לזמן קצוב, לאירוע חרדתי מקומי ואין לו תופעות לוואי ידועות.

אנו נשמח לעמוד לרשותכם לשאלות נוספות וכמובן בדיקות וייעוץ בנושא טיפול בחרדות ושימוש ב-WeCalm אותו ניתן להשיג במרפאה.

מרפאת דוליטל לחיות מחמד

וטרינר בכפר-סבא

תל חי 31, כפר סבא

077-4406645

http://www.mayer-vet.comתתי עמודים

ליצירת קשר ב- whatsapp

ליצירת קשר

צרו איתנו קשר