למה צריך בדיקות דם? מספר מקרים מהמרפאה

בסוף שנת 2018 התחדשנו במכונות דם חדשות במרפאה.

מאז הצטברו מספר מקרים שיכולים להסביר למה בדיקות דם חשובות, ולפעמים הזמן הוא קריטי.

מספר מקרים מעניינים שתוצאות הבדיקה המיידית שינתה את הטיפול:

1- ג'ויה, גולדנית בת 12, הגיעה ביום חמישי בבוקר עם חולשה, חוסר תאבון וקשיי הליכה. בבדיקה רפואית נראתה גם חיוורת.
בדיקות הדם שלה העלו ספירה מטורפת של כדוריות הדם הלבנות, דבר שהוביל לאבחון של סרטן הדם (לוקמיה).
ג'ויה נשלחה תוך שעה לאשפוז בבית החולים, והתחילה מייד לקבל טיפול כימותרפי. מאחר והיה יום חמישי, התוצאות המיידיות עזרו לנו לתת לה טיפול אונקולוגי עוד לפני הסופ"ש.
לצערנו לאחר מספר ימים חלה התדרדרות במצבה של ג'ויה והיא הורדמה.

2- מגי, מעורבת גדולה בת 14.5, התמוטטה בבית והתקשתה לעמוד או ללכת. בבדיקה נראת מעט צהבהבה.
בבדיקות דם נמצא שמגי סובלת ממחלה אוטואימונית מסכנת חיים בשם IMHA (מחלה שבה הגוף תוקף את תאי הדם האדומים ומפרק אותם, ולכן גורם לאנמיה חריפה).
הטיפול במגי התחיל מיידית לאחר קבלת האבחנה, ולאחר כשבוע כבר לא הייתה אנמית, אנחנו ממשיכים לבצע לה בדיקות דם כל שבועיים-שלושה תוך כדי גמילה מתרופות..

3- פצפון, חתול צעיר בן 2.5 שנים, הגיע עם חולשה, חוסר תאבון, מיובש מאוד וצהבת חריפה.
בבדיקות הדם התגלתה אנמיה חריפה מאוד = 10% תאים אדומים בלבד! (נורמלי מעל 35%) ופגיעה כלייתית חריפה מאוד. מאחר ובעבר כבר בוצעו בדיקות דם והיה ידוע שהוא סובל ממחלת כליה (כנראה מולדת או שהכליות נפגעו בגיל צעיר), הוחלט על המתת חסד מיידית, ולא לתת לו להמשיך לסבול. גם כאן בדיקות הדם המיידיות חסכו ממנו עוד יום אשפוז וסבל מיותר).

4- מיה, חתולה בת 9, הגיעה עם חולשה, חוסר תאבון, צליעה והתנהגות לא ברורה. בבדיקות הדם נמצא כשל כליות אקוטי וסכנת מוות. החתולה אושפזה למספר ימים עם נוזלים לוריד ותרופות. לאחר מספר ימים נראה שיפור ניכר בתפקודי הכליות שלה. עד היום אנחנו לא יודעים להגיד מה הסיבה לפגיעה הכלייתית, אבל הטיפול המיידי והמעקבים שבוצעו על תפקוד הכליות הציל את חייה.ליצירת קשר ב- whatsapp

ליצירת קשר

צרו איתנו קשר